App Store Google Play

У Дніпровському музеї провели наочні паралелі між козаками та воїнами зі Сходу

13.10.2017 08:00
У Дніпровському музеї провели наочні паралелі між козаками та воїнами зі Сходу

Вчора, 12 жовтня, в історичному музеї Дніпра за допомогою виставки провели наочні паралелі між запорозькими козаками та бійцями на Сході України. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення.

Друга зала історичного музею тимчасово перетворилась на міні-виставку, присвячену окремим питанням спорядження, одягу та озброєння козаків та сучасної української армії. Наочні паралелі та ретроспекцію провели для старшокласників спеціалізованої багатопрофільної школи з поглибленим вивченням англійської мови №23.

Організатори зазначили, що захід присвячений потрійному святу 14 жовтня. Адже саме цього дня Україна відзначає День захисника, Покрови Пресвятої Богородиці та День козацтва.

«Досить популярним озброєнням української армії на сьогодні залишаються вогнемети з різним радіусом ураження. Аналогом в козацьку добу слугували гармати, різновиди яких залежали від мети ураження», - розповіла екскурсовод.

Учні мали змогу дізнатися, як змінилася військова справа українських воїнів з доби козацтва до сьогодення, порівнюючи спорядження, екіпіровку та різні види зброї, якими користувались наші славні предки 300 років тому та використовують сучасні герої війни.

Старшокласники школи №23 відвідали «живу виставку» за ініціативи завуча Тур Наталії Григорівни.

«Ядра для бою козаки виготовляли з різних матеріалів. Одні з найцікавіших - глиняні з отвором для пороху, аби могли вибухати. Їх можна порівняти з сучасними гранатами. Головне, що має для вас залишитися з екскурсу в військову справу – це те, що історія доводить, що війни завершуються. Будемо сподіваємося, що на нашій землі скоро настане мир», - додала екскурсовод.

Нагадаємо, що 14 жовтня дніпрян запрошують на лицарський турнір «Кубок Дніпра», присвячений Дню Захисника Вітчизни.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...


Hoвини ПАРТНЕРІВ

Всі 100% совкових свят жодним чином не прив‘язані до народних традицій чи релігійної обрядовості, не мають жодного коріння в Україні.ВСІ 100% совкових свят - є чиста політика, абсолютний прояв б...
Все одно всі залишаються при своїй думці чи інтересі, але ж...Ірак, Югославія і її правонаступники, Сьерра-Леона і Ліван, Афганістан і Ліберія, і т.д.Українські військові увесь час незалежності прийма...
Анастасія ГОРЯЧА

І знову про мову

Неможливо не помітити значні зміни у поширенні української мови хоча б у Дніпрі. У місті, де більшість людей звикла говорити російською. Хоча й назвати російською мову дніпрян досить важко, це скоріш...
Колись я вимкну телефон, відкладу всі справи і напишу велику розлогу статтю про два Дніпра...Коментарі під деякими новинами Дніпрограду наполегливо повертають до дійсності: саме це місто менше 10 рокі...