App Store Google Play

Жителі Піщанки не можуть створити громаду через опір латифундиста Нестеренка

8 Вересня 09:20
Жителі Піщанки не можуть створити громаду через опір латифундиста Нестеренка

Жителям села Піщанка заважають створити об'єднану територіальну громаду з центром у їхньому населеному пункті - Піщанці, оскільки місцевому латифундисту і аграрному олігарху Вадиму Нестеренко вигідніше об’єднання на базі Новомосковська. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з посиланням на відеосюжет «9 каналу».

Процес добровільного об’єднання у територіальну громаду з центром у Піщанці розпочали ще у лютому 2017 року. Він мав завершитися навесні, щоб восени провести вибори належним чином.

Голова Піщанської сільради говорить, що виконали усі відповідні вимоги закону.

«Проведено по чотири сесії в кожній раді, проведені громадські слухання. В повному об’ємі виконана необхідна процедура», - розповів голова сільради Микола Мазниця.

На отримання позитивного висновку в ОДА подавали вже чотири рази, однак документи повертають на доопрацювання. Востаннє відмовили у зв’язку з судовим рішенням, яке ухвалювала суддя Бабушкінського суду Елеонора Женеску. Активісти переконані, що рішення сфабриковане, тому їздили до Дніпра протестувати під стінами суду.

«Про яку законність можна казати, якщо справа розглядається три місяці. До того ж, впродовж цього часу не був повідомлений відповідач – орган місцевого самоврядування, що проти нього був поданий позов», - зазначив активіст В’ячеслав Горобець.

В ОДА пояснюють, що діють відповідно до вимог Центральної виборчої комісії. Документи готові підписати відразу, коли вони будуть відповідати усім юридичним вимогам.

«Ніякого суб’єктивного відношення немає. Є декілька прикладів сільрад, які допрацьовували документи і ставали територіальними громадами», - пояснив перший заступник голови ОДА Олег Кужман.

Справа в тому, що навесні альтернативу Піщанській територіальній громаді відстоював давній бізнес-парнер та, за деякими джерелами, утримувач активів Олександра Вілкула - нардеп Вадим Нестеренко. Таку пропозицію, за його словами, висунула Новомосковська рада, а Нестеренко лише вирішив її підтримати.

«Об’єднання громади потрібно створити на базі Новомосковська, тому що це наш районний центр. В тому числі, це центр розташування інфраструктурних об’єктів», - саме такими аргументами маніпулює Нестеренко.  

Представники Піщанської  сільської ради переконані, що одним із методів залякування стало відключення води. Мешканці протестувати та митися ходили до Новомосковської райради.

Найбільш активно підтримують створення громади із центром у Піщанці учителі школи та вихователі дитсадочка, адже це можливість отримати нові робочі місця.

Щоб розібратися з питанням об’єднання громади, активісти зверталися до губернатора Дніпропетровської області Валентина Резніченка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Однак вирішити проблему не вдалося. Згідно з законом про децентралізацію, об’єднатися доведеться, але в якому форматі покаже час та амбіції сторін.

Нагадаємо, що днями дніпряни викинули піар-листівки Вілкула з під’їздів власних будинків. Також, незважаючи на декларовану опозиційність, Олександр Вілкул продовжує примножувати свій капітал. І не тільки завдяки роботі активів, які він під себе «підім'яв», адже він не гребує навіть присвоєнням власності Партії регіонів.

 Hoвини Join

Погода, Новости, загрузка...
Максим Мірошниченко

Моя країна

Взагалі знаєте, президент моєї країни - це президент закинутої на заднє подвір'я історії країни, яку хочуть розколоти та розвалити. Значній масі населення якої на це начхати. Суди якої виправдовують р...
Анастасія ГОРЯЧА

До людей, як до худоби

Якось Яніка Мерило стрімила з СВ потяга, здається, Київ-Львів... Вона казала про реформи, які таки відбуваються в нашій країні, демонструючи новеньку плазму у люксовому вагоні. Довелось якось і мені п...
Юрій Фоменко

Земля країни Герр

1970 рік. Наше місто розросталось на лівому березі. Вже вийшло за межі Мануйлівки і розбудовувалось у плавнях і на пісках.  З появою нових будівель виникало питання закладки зелених зон. А для зе...
Год назад прошёл тендер на создание концепции развития транспортной сети Днепра и всё мои прогнозы по этому документу сбылись:1) Вероятней всего расчитана она будет на 4-5 лет(как раз под сроки реализ...